İade ve Değişim

İADE VE DEĞİŞİM BİLDİRİMİ

 

İnternet mağazamız üzerinden satın aldığınız ürünlerle ilgili iade ve değişim bildiriminizi;

 • siparis@marketevi.com mail adresine,

 

İADE VE DEĞİŞİM

 

Satın aldığınız ürünlere ilişkin;

 • Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

 

ADIM ADIM KOLAY İADE SÜRECİ

 

 1. İade ve değişim sürecinin başlayabilmesi için, Marketevi.com web sitesindeki iletişim formunu doldurmanız veya müşteri hizmetleri hattımıza bilgi vermeniz gerekmektedir. İade süreciniz boyunca Marketevi.com Müşteri Hizmetleri olarak size yardımcı olmaya hazırız.
 2. Bildirim yaptığınız iade ve değişim işlemleriniz için siparişinizi anlaşmalı kargo firması MNG Kargo ile ve Marketevi.com anlaşma kodu ile ücretsiz (karşı ödemeli) olarak göndermelisiniz. Anlaşma kodunu bizi arayarak öğrenebilirsiniz.
 3. İade edilen kargoların farklı kargolar ile gönderilmesi veya MNG Kargo – Marketevi anlaşma kodu ile gönderilmemesi durumunda iadeler teslim alınamamaktadır.
 4. İade etmek istediğiniz ürünü orijinal kutusuna ve ambalajına koyarak, faturanın tüm nüshaları ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Satın almış olduğunuz ürünlerin iade ve değişim işlemlerinde orijinal kutuları ile ve tüm aksesuar ve parçaları ile beraber kargo esnasında hasar görmemesi için özenli paketlenerek gönderilmelidir. Ürünün satılabilirliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir. Orijinal kutusunda ve ambalajında olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.
 5. İade veya değişim işlemlerinde faturanızı ürün ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.) 
 6. Bize ulaşan ürünlerin iade koşullarına uygunluk değerlendirmeleri bittikten sonra e-posta aracılığıyla bilgilendiriliyor olacaksınız.

 

İADE VE DEĞİŞİM HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

 

Satın aldığınız ürünlere ilişkin;

 • Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre, Marketevi.com cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı dışında meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.
 • ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler iade veya değişim yapılamamaktadır.
 • Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.